skip navigation

Sponsors

Partners

Districts

Please note, WIAA Conference realignment may change the District/Region you are in; be sure to double-check your teams assignments.

Northwest Region [48]

District I - Marawood, Great Northern, Northland Pines - Mark Krommenacker, Rib Lake-Prentice

District II - Middle Border, Heart O' North, Hurley HS, Mount Scenario College Peter Lawton, Northwestern 

District III - Lakeland-North, Lakeland-South - Chris Berghammer, Clayton

District XXIII - 8-man Football - Don Kendzior, Luck


North Central Region [56]

District IV - Bay, Valley Football Association-North, UW-Stevens Point - Matt Binsfeld, Kaukauna

District V - Cloverbelt, Cloverwood - Kevin Garnett, Altoona

District VI - Northern Lakes, Central Wisconsin-8, and Central Wisconsin-10 Tom Chase, Weyauwega-Fremont 


West Central Region [49]

District VII - Big Rivers, Dunn-St. Croix, UW-Eau Claire, UW-River Falls, UW-Stout - Josh Fizel, Eau Claire North

District VIII - Coulee, Mississippi Valley, South Central, UW-La Crosse - Casey Knoble, La Crosse Logan

District IX - Dairyland, Scenic Bluffs Steve Lyga, Cochrane-Fountain City 


Northeast Region [46]

District X - Fox River Classic, Valley Football Association - South, Marinette-Oconto, Lawrence University, St Norbert College, UW-Oshkosh - Gary Westerman, Bay Port

District XII - North Eastern, Packerland, East Central, Lakeland College - Dillon Maney, Luxemburg-Casco


East Central Region [49]

District XI -  Eastern Wisconsin, Big East, Ripon College - Jim Lippe, Ozaukee

District XVIII - Trailways Large, Trailways Small - Shane Obrigewitch, Oshkosh Lourdes

District XXII  - Greater Metro, North Shore, Concordia College - John Damato, Sussex Hamilton 


Southwest Region [54]

District XIII - Badger North, Badger South, Big Eight, Beloit College, UW-Madison - Brian Kaminski, Sun Prairie

District XIV - Southwest WI, Southwest WI Activities - Scott Tolzman, Dodgeville 

District XV -  Six Rivers, Ridge & Valley, UW-Platteville - Ev Wick, De Soto 


South Central Region [48]

District XVI - Flyway, Wisconsin Little Ten, Capitol North and South - Tom Noennig, Hartford Union

District XVII - Rock Valley North, Rock Valley South, Southern Lakes, Indian Trails, UW-Whitewater - Eric Johnson, McFarland


Southeast Region [58]

District XIX - Southeast, Classic Eight, Carroll College, Carthage College - Mike Bartholomew, Oak Creek 

District XX -  Midwest Classic, Metro Classic, Woodland-East, Woodland-West - Jim Kenesie, Kenosha St. Joseph

District XXI -  Milwaukee City Blackbourn, Milwaukee City Richardson, Wisconsin Lutheran College - Pat Wagner, Milwaukee Riverside